TAURUS-İTALYA

C&G, demir ve demir dışı metal hurdalarının geri dönüşümü ve arıtılmasında kullanılan ekipmanlar üzerinde  çalışma, geliştirme ve üretim konularıyla 1960′larda ilgilenmeye başlamasıyla geri dönüşüm endüstrisine adım atmıştır. Firma, Avrupa’da metal hurdalarının kesme ve balyalanması teknolojsinde öncü ve yenilikçi olarak tanınmaktadır.

Bu yıllarda otomatik hurda önsıkıştımalı kesme işlemi, büyük ağır ve pahalı ekipman nedeniyle sadece belirli bir kesim tarafından kullanılabilmekteydi. 1970′lerde, C&G daha az parça ile ekipman yapımı düşüncesini geliştirdi. Bu radikal değişim daha gelişmiş teknoloji ve yüksek mekanik karakteristik ile güncellenmiş malzemeler sayesinde alınmıştır. Bu hem satınalma fiyatını azaltmış hem de Taurus’un ekipman yapım fiyatını azaltmıştır. Böylelikle daha geniş çapta kullanıcılara ulaşılmıştır. C&G’nin şu anda dünya çapında çalışmakta olan 600 kesicisi vardır.

1990′ların sonundan beri C&G 1000HP gücüne kadar pre-mill doğrayıcıları geliştirmekte, üretmekte ve pazarlamaktadır.

Bu kesiciler, çekiçli değirmenlere balya hurdanın beslenmesi için üretilmişlerdir. Bu işlem değirmenin patlama riskini ortadan kaldırır ve değirmen parçalarının büyük miktarda aşınma ömrünü uzatır. 

TAURUS ekipman markasının güçlü pozisyonu nedeniyle, temsilcilik ağlarının Taurus ürünlerini pazarlamasını ve kapsamlı garantisi sayesinde satış sonrası müşterilerine gerekli ekipman ve personeli acil olarak sağlamasına olanak verir.

TAURUS ürün kataloğu için lütfen tıklayınız!